0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Samofakturowanie - jak zaksięgować fakturę otrzymaną od nabywcy?

Wielkość tekstu:

Podpisując z nabywcą umowę o samofakturowaniu to klient wystawia w naszym imieniu faktury sprzedaży. Pomimo tego, że sprzedawca nie jest wystawcą faktury, ma obowiązek wykazać ją jako przychód w KPiR lub Ewidencji przychodów (u ryczałtowców) oraz w rejestrze VAT sprzedaży (w przypadku czynnych podatników VAT).

Jak zaksięgować fakturę wystawioną przez nabywcę?

W systemie wfirma.pl fakturę otrzymaną od nabywcy, z którym podpisaliśmy umowę o samofakturowanie należy zaksięgować przechodząc do zakładki PRZYCHODY » INNE PRZYCHODY » DODAJ INNY PRZYCHÓD » SPRZEDAŻ

Samofakturowanie

W oknie które się pojawi należy uzupełnić dane zgodnie z otrzymaną fakturą od nabywcy - w ramach samofakturowania i kliknąć ZAPISZ.

Samofakturowanie - dodawanie sprzedażyPo zapisaniu zaksięgowany przychód zostanie ujęty w kolumnie 7 KPiR - Sprzedaż towarów i usług lub Ewidencji przychodów (w przypadku ryczałtu) oraz Rejestru sprzedaży VAT *w przypadku czynnych podatników VAT). 

Oznaczenia GTU - samofakturowanie w przypadku otrzymanej faktury od nabywcy 

Jeżeli przy księgowaniu faktury przychodowej wystąpi obowiązek zastosowania oznaczenia GTU, należy przejść do zakładki EWIDENCJE » EWIDENCJE JPK V7 » DOKUMENTY.

Samofakturowanie - ewidencje

Następnie zaznaczyć wprowadzoną wcześniej fakturę i z górnego menu wybrać opcję ZMIEŃ KODY GTU

Samofakturowanie - kody GTU

W polu EDYCJA KODÓW GTU należy określić odpowiedni kod i kliknąć ZAPISZSamofakturowanie - edycja kodów GTU

Dodany kod GTU zostanie uwzględniony w części ewidencyjnej pliku JPK_V7. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów