0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprawdzanie kontrahenta w bazie dlugi.info - Rzetelny Kontrahent

Wielkość tekstu:

W systemie wFirma.pl istnieje możliwość weryfikacji rzetelności kontrahenta i sprawdzenia czy posiada on długi wystawione na giełdzie dlugi.info. Jeśli kontrahent posiada zadłużenie to podczas wystawiania faktury pojawi się stosowna informacja ostrzegawcza i możliwość pobrania raportu. Regulamin integracji rzetelny kontrahent dostępny jest tutaj

Jak włączyć w systemie funkcję sprawdzania kontrahenta w bazie dlugi.info - Rzetelny Kontrahent?

W celu włączenia tej funkcjonalności należy wykupić dodatek - Zobacz jak wykupić dodatki w systemie

Sprawdzanie kontrahenta - jak kupić dodatek?

Po wykupieniu dodatku w zakładce START » PAKIETY I DODATKI » DODATKI użytkownik dostanie możliwość sprawdzenia NIP-u kontrahenta na giełdzie długów dlugi.info.

W systemie istnieją dwa sposoby sprawdzenia wierzytelności kontrahenta, któremu chcemy wystawić dokument przychodu:

  • z poziomu pulpitu firmy w zakładce START » STRONA GŁÓWNA, z modułu RZETELNY KONTRAHENT,
  • z okna wystawiania dokumentu sprzedaży w zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ.

Istnieje możliwość sprawdzenia dostępnej ilości weryfikacji kontrahenta w zakładce USTAWIENIA » MÓJ PAKIET » AKTYWNE DODATKI » ZOBACZ DODATKI.

Moduł Rzetelny kontrahent

Na pulpicie firmy znajduje się moduł Rzetelny kontrahent, który pozwala sprawdzić, czy NIP kontrahenta figuruje na giełdzie długów. Aby zobaczyć czy NIP klienta figuruje w bazie dlugi.info, wystarczy uzupełnić pole WPROWADŹ NIP, a następnie nacisnąć przycisk SPRAWDŹ, po czym system wyświetli dane na temat kontrahenta oraz informacje, czy figuruje on w bazie dłużników.

Sprawdzanie kontrahenta - rzetelny kontrahent

Moduł daje również możliwość wygenerowania raportu w formacie PDF, który będzie zawierać wszelkie dane dłużnika, oraz długu znajdującego się na giełdzie. Po przekonaniu się o rzetelności kontrahenta w module będzie można wystawić fakturę, za pomocą przycisku WYSTAW FAKTURĘ, wystawioną w ten sposób faktura zaciągnie dane kontrahenta, nie zmniejszając dostępnej ilości weryfikacji.

Weryfikacja kontrahenta na fakturze

Podczas tworzenia faktury istnieje możliwość sprawdzenia, czy kontrahent znajduje się na liście dłużników dostępnej na stronie długi.info. Po wyborze kontrahenta, opcja weryfikacji jest dostępna w formularzu wystawiania faktury w sekcji NABYWCA, pod przyciskiem SPRAWDŹ. Ten przycisk spowoduje przesłanie zapytania do długi.info w celu sprawdzenia wierzytelności kontrahenta oraz wykorzysta jedną z dostępnych weryfikacji dostępnych w pakiecie.

Sprawdzanie kontrahenta - akcja SPRAWDŹ

Jeśli posiadasz aktywny dodatek Rzetelny kontrahent, informacje z długi.info zostaną udostępnione. W przypadku braku aktywnego dodatku lub jego wygaśnięcia, użytkownik zostanie skierowany do zakładki PAKIETY I DODATKI w celu aktywacji dodatku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów