Sprawdzanie kontrahenta w bazie dlugi.info - Rzetelny Kontrahent

W systemie wfirma.pl istnieje możliwość weryfikacji rzetelności kontrahenta i sprawdzenia czy posiada on długi w bazie dlugi.info. Jeśli kontrahent posiada zadłużenie to podczas wystawiania faktury pojawi się stosowna informacja ostrzegawcza i możliwość pobrania raportu. Regulamin integracji rzetelny kontrahent dostępny jest tutaj

Jak włączyć w systemie funkcję sprawdzanie kontrahenta w bazie dlugi.info - Rzetelny Kontrahent?

W celu włączenia tej funkcjonalności należy wykupić dodatek - Zobacz jak wykupić dodatki w systemie.  

sprawdzanie kontrahenta

Po wykupieniu dodatku w zakładce START » PAKIETY I DODATKI » DODATKI, użytkownik dostanie możliwość sprawdzenia NIP-u kontrahenta na giełdzie długów dlugi.info. W systemie istnieją dwa sposoby sprawdzenia wierzytelności kontrahenta, któremu chcemy wystawić dokument przychodu:

  • z poziomu pulpitu firmy w zakładce  START » STRONA GŁÓWNA, z modułu RZETELNY KONTRAHENT.

  • z okna wystawiania dokumentu sprzedaży w zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ.

Istnieje możliwość sprawdzenia dostępnej ilości weryfikacji kontrahenta w zakładce USTAWIENIA » MÓJ PAKIET » AKTYWNE DODATKI » ZOBACZ DODATKI.

Moduł Rzetelny kontrahent

Na pulpicie firmy znajduje się moduł Rzetelny kontrahent, który pozwala sprawdzić, czy NIP kontrahenta figuruje na giełdzie długów. Aby zobaczyć czy NIP klienta figuruje w bazie dlugi.info, wystarczy w polu WPROWADŹ NIP, a następnie nacisnąć przycisk SPRAWDŹ, po czym system wyświetli dane na temat kontrahenta oraz informacje, czy figuruje on w bazie dłużników. Moduł daje również możliwość wygenerowania raportu w formacie PDF, który będzie zawierać wszelkie dane dłużnika, oraz długu znajdującego się na giełdzie. Po przekonaniu się o rzetelności kontrahenta w module będzie można wystawić fakturę, za pomocą przycisku WYSTAW FAKTURĘ, wystawioną w ten sposób faktura zaciągnie dane kontrahenta, nie zmniejszając dostępnej ilości weryfikacji.

sprawdzanie kontrahenta

Weryfikacja kontrahenta na fakturze

Po wykupieniu dodatku Rzetelny kontrahent przy kolejnym wystawianiu dokumentów przychodowych, system będzie automatycznie weryfikować kontrahenta, czy figuruje on w bazie dłużników dlugi.info.

 sprawdzanie kontrahenta

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska