System wfirma gwarantuje kompleksowe narzedzie do obsługi kadrowej. Przeniesienie kadr z innego systemu do wfirma jest możliwe. Przeczytaj i dowiedz się jak wprowadzić dane pracowników do systemu wfirma w szybki i łatwy sposób!
więcejCzy świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH można rozliczyć w systemie wFirma? Jak wprowadzić taką informacje do systemu? Czy trzeba wygenerować listę płac? Przeczytaj i dowiedz się jak rozliczyć takie wynagrodzenie!
więcejOd 2022 roku osoby powołane do pełnienia funkcji w zarządzie i pobierające z tego tytułu wynagrodzenie muszą zostać zgłoszone do ubezpieczenia zdrowotnego. Jak wygląda rozliczenie prokurenta w systemie? O czym należy pamiętać? Sprawdź!
więcejNowe rozporządzenie wprowadzone 8 stycznia wprowadziło konieczność przeliczenia zaliczek na podatek dochodowy. System wFirma umożliwia szybkie przeliczenie listy płac tak aby podatek był prawidłowy. Sprawdź jak to zrobić!
więcejNowe rozporządzenie wprowadzone 8 stycznia wprowadziło konieczność przeliczenia zaliczek na podatek dochodowy. System wFirma umożliwia szybkie przeliczenie listy płac tak aby podatek był prawidłowy. Sprawdź jak to zrobić!
więcejKoniec małego ZUS plus następuje po 36 miesiącach korzystania, lub gdy nie spełnia się warunków do jego korzystania. W związku z zakończeniem tego okresu należy dokonać pewnych formalności w ZUS? Jak dokonać wszystkich formalności w systemie? Sprawdź!
więcejChoroba pracownika albo chorobą członka jego rodziny,to nieobecności które zostały uregulowane ustawą zasiłkową. Jak wygląda wprowadzanie choroby i opieki do systemu? Przeczytaj i dowiedz się jak wygląda obliczanie podstawy zasiłkowej?
więcejW celu prawidłowego ustalenia wynagrodzenia pracowników lub wysokości składki za przedsiębiorcę, należy posługiwać się odpowiednimi wskaźnikami. W systemie wFirma można sprawdzić, które wskaźniki zostały uwzględnione do wyliczeń. Sprawdź je!
więcejUlga dla klasy średniej będzie polegać na zmniejszeniu podstawy opodatkowania o określoną kwotę. Kwota ta będzie wyliczana na podstawie wzoru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat tego jak wyliczyć ulgę dla klasy średniej w Nowym Ładzie!
więcejPracodawca powinien pamiętać o tym, że jednym z jego obowiązków jest prowadzenie ewidencji czasu pracy swoich pracowników. W systemie możliwe jest prowadzenie i drukowanie ewidencji czasu pracy dla jednego lub dla kilku pracowników.
więcejModuł do rozliczania kadr i płac został wzbogacony o kolejną funkcję jaką jest możliwość dodawania ogłoszenia o pracę. Jak korzystać z tego rozwiązania i gdzie zostanie opublikowana nasza oferta? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!
więcejW niektórych przypadkach możliwe jest wprowadzanie dodatkowych składników do wynagrodzeń z umowy zlecenie lub umowy o dzieło. Dowiedz się, jak wprowadzić dodatki i potrącenia dla zleceniobiorców i wykonawców w systemie wFirma!
więcejPrzepisy Kodeksu pracy zwalniają pracodawcę jedynie z ewidencjonowania godzin pracy, czyli godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy powinny znaleźć się w ewidencji czasu pracy. Przeczytaj i dowiedz się jak wprowadzać godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy
więcejKod wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA to ważna zmiana, która obowiązuje od 16 maja 2021 r. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak wykazać kody zawodów na ZUS ZUA i ZZA i jakie jest to proste w systemie wFirma.pl!
więcejOd 1 stycznia 2021 roku płatnicy składek mają obowiązek zgłaszać umowy o dzieło do ZUS. Dokonać tego należy na formularzu ZUS RUD. W systemie wFirma istnieje możliwość przygotowania formularza oraz jego bezpośredniej wysyłki do ZUS. Sprawdź jak to zrobić!
więcejWdrożenie PPK w to jeden z podstawowych obowiązków firm zatrudniających pracowników. Przystąpić do PPK mogą wszyscy ubezpieczeni, za których naliczane są składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe. Zobacz, jak rozliczyć PPK zleceniobiorców!
więcejPracodawca obowiązkowo powinien przechowywać dokumentację kadrowo-płacową. Jak w systemie wFirma.pl można wygenerować i wydrukować listy płac? W jaki sposób wydrukować paski płac? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!
więcejJak wprowadzić nieobecność zleceniobiorcy w systemie? W jaki sposób wylicza się podstawę wymiaru zasiłku zleceniobiorcy? Jak zasiłek dla zleceniobiorcy rozliczany jest w programie? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule pomocy!
więcejOkreśleni płatnicy zobowiązani są do corocznego składania ZUS IWA, czyli informacji o danych będących podstawą do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się, jak wygenerować raport na potrzeby ZUS IWA!
więcejPraktyka absolwencka jest przeznaczona dla osób poniżej 30 r.ż. Czy obowiązuje ich ulga dla młodych? Czy należy zgłaszać takie osoby do ZUS? Czy generuje się dla nich PIT 11? Przeczytaj jak rozliczyć taką umowę w systemie wFirma.pl!
więcej