Schemat składki zdrowotnej dla przedsiębiorcy

Czy w związku ze zmianą zasad w naliczaniu składki zdrowotnej od 2022 roku będę musiał zmienić schemat składki zdrowotnej w ustawieniach? Jeśli tak, to na jaki?

Schematy dostępne w ustawieniach (USTAWIENIA»PODATKI>ZUS»OGÓLNE pole SCHEMAT) dotyczą opłacania składek społecznych lub zwolnienia z ich opłacania. Zasady podlegania pod ubezpieczenia społeczne nie zmieniły się, dlatego nie należy wprowadzać tu żadnych zmian jeśli w przypadku ubezpieczeń społecznych nic się nie zmienia (pozostaje ten sam kod tytułu ubezpieczenia co dotychczas i przedsiębiorca podlega takim samym ubezpieczeniom jak podlegał dotychczas).

Zmieni się sposób naliczania składki zdrowotnej za przedsiębiorcę, jednakże to nie powoduje konieczności zmiany schematu w ustawieniach. Wyliczenie składki zdrowotnej w naszym systemie będzie dokonywane na podstawie danych jakie wprowadzone zostały już w systemie - przychodów, dochodów i formy opodatkowania. Zasady naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorcy jak zostały opisane w artykule: Składka zdrowotna osób prowadzących działalność

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn