0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Schemat składki zdrowotnej dla przedsiębiorcy

Wielkość tekstu:

Czy w związku ze zmianą zasad w naliczaniu składki zdrowotnej od 2022 roku będę musiał zmienić schemat składki zdrowotnej w ustawieniach? Jeśli tak, to na jaki?

Schematy dostępne w ustawieniach (USTAWIENIA»PODATKI>ZUS»OGÓLNE pole SCHEMAT) dotyczą opłacania składek społecznych lub zwolnienia z ich opłacania. Zasady podlegania pod ubezpieczenia społeczne nie zmieniły się, dlatego nie należy wprowadzać tu żadnych zmian jeśli w przypadku ubezpieczeń społecznych nic się nie zmienia (pozostaje ten sam kod tytułu ubezpieczenia co dotychczas i przedsiębiorca podlega takim samym ubezpieczeniom jak podlegał dotychczas).

Zmieni się sposób naliczania składki zdrowotnej za przedsiębiorcę, jednakże to nie powoduje konieczności zmiany schematu w ustawieniach. Wyliczenie składki zdrowotnej w naszym systemie będzie dokonywane na podstawie danych jakie wprowadzone zostały już w systemie - przychodów, dochodów i formy opodatkowania. Zasady naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorcy jak zostały opisane w artykule: Składka zdrowotna osób prowadzących działalność

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów