0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Szybkie płatności za podatki (PIT, VAT) i ZUS

Wielkość tekstu:

Integracja z AutoPay daje możliwość dokonania zapłaty za podatki i ZUS. Po dokonaniu płatności przez Użytkownika po stronie wfirma.pl przy wyliczeniach automatycznie zostanie dodana płatność i zmieni się status zobowiązania na zapłacony.

Poznaj inne możliwości jakie daje integracja z AutoPay: 
 - Szybkie płatności za wydatki,
 - Szybkie płatności za przychody.

Jakie deklaracje można opłacić szybka płatnością bezpośrednio z wfirma.pl?

Za pośrednictwem systemu księgowości online wfirma.pl zapłacić można bezpośrednio podatki wynikające z deklaracji:

  • JPK V7M,
  • JPK V7K, 
  • PIT-36, PIT-36L, PIT-28
  • oraz z zaliczek okresowych na podatek dochodowy z działalności i zaliczek na podatek dochodowy za pracowników (PIT-4). 

A także z deklaracji ZUS:

  • ZUS-DRA.

Jak działają szybkie płatności za podatki i ZUS?

Funkcja dostępna jest w pakiecie Księgowość online. Aby móc opłacić wybrane zobowiązanie podatkowe lub ZUS, należy wygenerowaną wcześniej deklarację/wyliczenie (START » ZUS » DEKLARACJE ROZLICZENIOWE lub START » PODATKI » PODATEK DOCHODOWY / PODATEK VAT / ROCZNE) zaznaczyć a następnie wybrać ZAPŁAĆ.

Szybkie płatności za podatki

Aby zapłacić podatek lub ZUS metodą szybkich płatności z Autopay jego kwota nie może przekraczać 4300 zł.

Prowizją za transakcję obciążony jest kupujący.

Kwota ZUS/podatku do zapłaty 

Doliczana prowizja

od 0,01 do 1500 zł

1,99 zł

od 1500,01 do 4300 zł

2,49 zł

Po kliknięciu Zapłać nastąpi przekierowanie na bramkę do płatności. W polu odbiorca bramki AutoPay pojawi się tytuł wg jakiego system płatności weryfikuje system z którego płatność jest zlecana, natomiast środki idą bezpośrednio na konto instytucji publicznych - wfirma.pl nie występuje jako pośrednik a jej nazwa pojawia się jedynie dla celów identyfikacji przez AutoPay systemu z którego zapłata jest zlecana.

Szybkie płatności za podatki

Po wybraniu opcji płatności i zrealizowaniu przelewu oraz po odnotowaniu wpłaty, deklaracja zostanie automatycznie oznaczona jako Zapłacona.

Szybkie płatności za podatki

Kiedy przelew dotrze do ZUS/US?

Każda wykonana za pomocą AutoPay zapłata dokumentowana jest na wyciągu bankowym jak również wiadomością e-mail. Środki dostarczane są do odbiorcy w terminie tzw. D+1 czyli najpóźniej na drugi dzień roboczy.

Przykład

Wpłata miała miejsce 17.07. o godzinie 18:46. Od razu w momencie otrzymania wpłaty AutoPay tworzy przelew wychodzący, na wskazany rachunek bankowy organu. Przelew urząd otrzymał 18.07. o godzi 07:30.

Czy można płacić kartą za podatki i ZUS?

Tak, przelew do urzędu skarbowego za JPK V7M / JPK V7K lub za zaliczkę na podatek dochodowy lub za PIT może być dokonany kartą. W tym celu przy wykonywaniu przelewu na liście form płatności należy wybrać okno z sekcji KARTY

Obsługiwane banki

Szybkie płatności za podatki

Prowizja to koszt podatkowy

Pobrana prowizja za szybką płatność stanowi koszt podatkowy. Jej księgowanie odbywa się zbiorczo na koniec miesiąca na podstawie wyciągu bankowego oraz regulaminu świadczenia usług płatniczych (publikowany przez AutoPay podczas dokonywania zapłaty). Przedsiębiorca zlicza prowizję (zbiorcze kwoty przelewów wykonanych za pośrednictwem AutoPay- kwoty z opłaconych podatków = pobrana prowizja) a następnie księguje poprzez WYDATKI » KSIĘGOWANIE »DODAJ » DOWÓD WEWNĘTRZNY » Schemat księgowy: koszty prowadzonej działalności.

Bezpieczeństwo transakcji

AutoPay S.A. jest krajową instytucją płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Brak konieczności podpisywania umowy

Korzystanie z usług szybkich płatności nie wymaga odrębnych umów a jedynie akceptacji regulaminu podczas wykonywania płatności.

Jak włączyć/wyłączyć integrację z AutoPay?

Integrację należy włączyć/wyłączyć w zakładce USTAWIENIA w sekcji INTEGRACJE » BANKI I PŁATNOŚCI. Po otwarciu nowego okna należy w zakładce AutoPay zaznaczyć/odznaczyć “Włącz moduł AutoPay”. 

Szybkie płatności za podatki

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów