0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgi i rejestry podatkowe

Księgi i rejestry podatkowe

Księgi rachunkowe w systemie wFirma a Ustawa o Rachunkowości

System, w którym jest prowadzona pełna księgowość musi spełniać wymogi ustawy o rachunkowości - sprawdź jak robi to wFirma! Księgi rachunkowe mogą być prowadzone w formie księgowości online co daje możliwość dużej automatyzacji prac i oszczędności czasu!

27 grudnia 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie polisy ubezpieczeniowej w systemie wFirma.pl

Większość firm ubezpiecza lokal firmowy bądź odpowiedzialność za świadczone przez siebie usługi. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak przebiega księgowanie polisy ubezpieczeniowej w systemie wFirma.pl!

3 listopada 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Zakup samochodu elektrycznego

Zakupiłeś samochód elektryczny w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Masz wątpliwości, jak prawidłowo zaksięgować zakup samochodu elektrycznego? W artykule przedstawiamy, jak zaksięgować zakup samochodu elektrycznego w systemie wFirma.pl!

2 listopada 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Księgowanie noty odsetkowej w systemie

W przypadku opóźnień w płatnościach względem kontrahentów może się zdarzyć sytuacja, w której otrzymana zostanie nota odsetkowa. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak przebiega księgowanie noty odsetkowej w systemie wFirma.pl!

17 października 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Odwieszenie działalności gospodarczej w systemie

W sytuacji gdy podatnik dokonał zawieszenia działalności gospodarczej może on dokonać jej odwieszenia. W przypadku gdy księgowość prowadzona jest w systemie to gdy ma miejsce odwieszenie działalności gospodarczej należy wykonać odpowiednie kroki!

20 października 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Działalność nierejestrowana - czy można prowadzić w systemie?

Działalność nierejestrowana jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są pewne, że ich biznes wypali. W przypadku działalności nierejestrowanej prowadzi się ewidencję. Czy system wFirma.pl pozwala na rozliczanie działalności nierejestrowanej? Sprawdź!

6 września 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Samochody elektryczne - obsługa limitu dla aut w leasingu i środków trwałych

W systemie wFirma.pl możliwe jest prowadzenie ewidencji pojazdów i ewidencji środków trwałych dla samochodów elektrycznych z limitem do 225 tys. zł. Sprawdź, jak dodawać samochody elektryczne, aby były automatyczne rozliczane w odpowiedniej proporcji!

14 lipca 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Przejście z ryczałtu na zasady ogólne w trakcie roku - Polski Ład 2.0.

Zmiany Nowego ładu 2.0. umożliwiły zmianę formy opodatkowania w ciągu roku. Jedną ze zmian jest przejście z ryczałtu na zasady ogólne w trakcie roku. W związku ze zmianami, system wFirma.pl przygotował możliwość prowadzenia dwóch form opodatkowania.

13 października 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Jak księgować składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne?

Opłacone przez przedsiębiorcę składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne są odliczane przy wyliczaniu zaliczki na podatek dochodowy. Wynika to ze struktury zeznania rocznego. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć składki ZUS w systemie.

1 stycznia 2023

Księgi i rejestry podatkowe

Zmiana formy opodatkowania w wFirma.pl

Przełom roku u przedsiębiorców to niejednokrotnie decyzja o zmianie formy opodatkowania. Polski Ład 2.0 wprowadził możliwość zmiany formy opodatkowania w trakcie roku. Sprawdź jak w systemie wfirma.pl łatwo może zostać dokonana zmiana formy opodatkowania.

7 września 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Scalanie JPK_V7 - wFirma integrator JPK

Prowadzisz oddzielnie fakturowanie i oddzielnie księgowość. Masz dwa odrębne systemy księgowe pamiętaj, że musisz znaleźć program do scalania plików JPK. Zobacz jak łatwo zrobić scalanie JPK_V7 w systemie wfirma.pl i połączyć pliki JPK w jeden!

1 czerwca 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Różnice kursowe - automatyczne wyliczanie

Różnice kursowe powstają w sytuacji, gdy zarówno faktura, jak i zapłata do niej są w walucie obcej. Obecnie za pomocą systemu wfirma.pl w prosty i wygodny sposób można dokonać wyliczenia różnic kursowych. Sprawdź, czytając nasz artykuł jak tego dokonać!

28 listopada 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Wybór skutku księgowego w systemie wFirma.pl

W systemie wFirma.pl użytkownik podczas księgowania ma możliwość wyboru skutku księgowego. Jak wygląda wybór skutku księgowego w kosztach i przychodach? W jaki sposób ująć dokument jedynie w KPIR, VAT lub nie ujmować go w ewidencjach? S

29 marca 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Jak zaksięgować polisę ubezpieczeniową samochodu?

Sposób rozliczenia wydatków związanych z polisą ubezpieczenia pojazdu osobowego wykorzystywanego do celów firmowych zależy od przyjętej metody rozliczania kosztów. Dowiedz się, jak poprawnie przeprowadzić księgowanie polisy ubezpieczeniowej samochodu.

3 lutego 2022

Księgi i rejestry podatkowe

Jak sporządzić spis z natury?

Na zakończenie każdego roku podatkowego przedsiębiorca musi sporządzić spis z natury (remanent). Pomocny podczas sporządzania spisu z natury może być zestaw stanów magazynowych dostępny dla użytkowników korzystających z modułu magazyn. Dowiedz się więcej!

28 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów