0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Usuwanie wystawionej faktury - jak przebiega?

Wielkość tekstu:

Usuwanie wystawionej faktury sprzedaży możliwe jest jedynie w przypadku, gdy faktura ta nie została jeszcze wprowadzona do obiegu prawnego (nie została przekazana kontrahentowi) oraz nie zostały wystawione kolejne dokumenty sprzedażowe, gdyż działanie to zaburzyłoby chronologię numeracji. W przeciwnym razie sprzedawca zobowiązany jest do sporządzenia faktury korygującej.

Instrukcje dotyczące wystawiania faktur korygujących znajdują się w artykułach:
Faktura korygująca pozycje faktury - jak wystawić?
Faktura korygująca dane formalne - jak wystawić?

Jak usunąć wystawioną fakturę? 

W celu usunięcia wystawionej faktury sprzedaży w systemie wfirma.pl należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, a następnie zaznaczyć dany dokument oraz z górnego menu wybrać opcję MODYFIKUJ » USUŃ.

Usuwanie wystawionej faktury w systemie

Wówczas pojawi się okno ostrzeżenia z prośbą o potwierdzenie usunięcia dokumentu. Jeżeli jesteśmy pewni, że faktura ma zostać usunięta - wybieramy TAK.

Usuwanie wystawionej faktury - ostrzeżenie

Usuwanie faktur sprzedaży w przypadku, gdy zostały wystawione kolejne dokumenty sprzedażowe

W systemie można usunąć jedynie ostatnią wystawioną fakturę. W innym przypadku pojawi się komunikat o błędzie i proces usuwania zostanie anulowany, ponieważ system nie pozwoli zapisać operacji, która zaburzy chronologię numeracji.

Usuwanie wystawionej faktury - kiedy wystąpi błąd?

W powyższym przypadku można:

Usuniętej faktury nie można przywrócić!

Usuwanie wystawionej faktury w pakiecie z magazynem

W przypadku, gdy użytkownik posiada wykupiony pakiet "Księgowość online + magazyn" lub "Menedżer sprzedaży + magazyn" wystawienie faktury sprzedaży dla konkretnego produktu znajdującego się w kartotece wywoła skutek magazynowy, a system automatycznie wygeneruje dokument WZ. Usunięcie faktury w tym przypadku spowoduje, że towar z faktury sprzedaży automatycznie wróci na magazyn, a dokument WZ zostanie usunięty.

Usuwanie wystawionej faktury - magazyn

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów