0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy muszę składać zerowe deklaracje, a jeżeli tak to jakie?

Wielkość tekstu:

Założyłem działalność gospodarczą w zeszłym miesiącu. Nie odnotowałem jeszcze żadnych dochodów ani nie poniosłem żadnych kosztów. Jak w związku z tym zachować się względem urzędu skarbowego. W związku z zerowym dochodem podatek dochodowy jaki muszę odprowadzić, oraz VAT wynoszą 0 zł. Czy muszę informować o tym urząd skarbowy? Czy muszę wysyłać jakieś zerowe deklaracje, udowadniające brak podatku do zapłaty w tym miesiącu?

Zerowe deklaracje - kiedy trzeba je składać?

W przypadku podatku dochodowego nie ma konieczności informowania US o zerowej zaliczce, gdyż wszystko zostanie wykazane w rocznym zeznaniu podatkowym za dany rok. Wynika to z faktu, że w zakresie podatku dochodowego od 2007 roku nie trzeba składać miesięcznych deklaracji, a tylko wyliczać wysokość zaliczki na podatek dochodowy do zapłaty.

Podatnik nie ma również obowiązku składania informacji podsumowującej VAT-UE jeśli w danym miesiącu nie miała miejsca transakcja unijna.

Natomiast w przypadku deklaracji JPK V7 lub JPK V7K należy złożyć w US tzw. deklarację zerową.

Od 1 października 2020 roku czynni podatnicy VAT zobowiązani są do składania nowego pliku JPK V7, która zastąpiła deklarację VAT-7 oraz JPK VAT. Więcej na ten temat w artykule: JPK V7 - co zawiera nowa struktura jednolitego pliku kontrolnego?

Jak złożyć zerową deklarację JPK V7?

W celu wygenerowania deklaracji JPK V7 (nawet jeśli w danym miesiącu nie dokonano żadnych transakcji gospodarczych) należy przejść do zakładki: START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY » DODAJ » DEKLARACJA JPK V7 i wybrać okres za jaki deklaracja ma zostać wygenerowana (plik JPK V7 zostanie wygenerowany jeśli jako miesiąc złożenia zostanie wybrany październik 2020 roku lub późniejszy okres).

Zerowe deklaracje - jak wygenerować?

W kwestii wysyłki deklaracji szczegóły wyjaśnia artykuł: E-deklaracje.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów