Księgowanie wydatku na podstawie pliku

System wFirma.pl umożliwia księgowanie wydatku na podstawie pliku.

Możliwość księgowania wydatku na podstawie pliku jest możliwa dzięki automatycznemu OCR. Sposób z niego korzystać opisano w artykule Program do odczytywania faktur w chmurze.
W celu zaksięgowania wydatku, należy przejść do zakładki: WYDATKI » KSIĘGOWANIE » DODAJ » NA PODSTAWIE PLIKU, gdzie w pojawiającym się oknie należy skorzystać z opcji WYBIERZ i załączyć plik z fakturą.

Księgowanie wydatku na podstawie pliku - dodawanie wydatku

Wówczas użytkownik zostanie przekierowany do okna Dodawania nowego wydatku. W przypadku faktury od nowego kontrahenta konieczny jest ręczny wybór rodzaju/schematu wydatku (w każdej kolejnej fakturze od tego kontrahenta system podpowie ostatnio wybrany rodzaj wydatku). Pozostałe dane zostaną uzupełnione automatycznie.

System rozpoznaje e-faktury w formacie XML EAN UCC, XML ECOD, UBL 2.1. oraz wystawione przez innych użytkowników wfirma.pl

Księgowanie wydatku na podstawie pliku - okno wydatku

Podgląd e-faktury dostępny będzie po przejściu w szczegóły danego wydatku w podzakładce PODGLĄD DOKUMENTÓW.

Księgowanie wydatku na podstawie pliku - podgląd

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska