Modyfikowanie wystawionej faktury sprzedaży

System wfirma.pl w razie potrzeby umożliwi użytkownikowi zmodyfikowanie wystawionych dokumentów, w tym faktur sprzedaży. Możliwe jest również dokonanie masowego modyfikowania kilku wystawionych faktur sprzedaży na raz.

Fakturę sprzedaży można modyfikować jedynie, gdy nie trafiła jeszcze do obiegu prawnego (bowiem dokument posiadany u sprzedawcy nie powinien się różnić od dokumentu przekazanego nabywcy). W innym przypadku należy wystawić fakturę korygującą. Więcej o wystawianiu korekt faktur w artykułach:
Faktura korygująca dane formalne,
Faktura korygująca pozycje faktury

Modyfikowanie wystawionej faktury - w jaki sposób?

W celu wprowadzenia zmian na wystawionej fakturze sprzedaży należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć dany dokument oraz wybrać z górnego menu opcję MODYFIKUJ » MODYFIKUJ.

Modyfikowanie wystawionej faktury sprzedaży - w jaki sposób?

Wówczas zostanie wyświetlone okno modyfikowania faktury, w którym należy wprowadzić niezbędne zmiany, a następnie kliknąć w przycisk ZAPISZ.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn