0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Powielanie wystawionej faktury w systemie wfirma.pl

Wielkość tekstu:

W systemie wfirma.pl istnieje możliwość powielania wystawionych faktur. Funkcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy wystawianych zostaje wiele faktur dla tego samego kontrahenta lub sprzedawany jest taki sam produkt/usługa wielu różnym kontrahentom.

Powielanie pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby poświęcić na ponowne wprowadzanie wszystkich powtarzających się danych.

Powielanie wystawionej faktury

Aby powielić wystawioną fakturę sprzedaży, należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ, zaznaczyć dany dokument i z górnego menu wybrać opcję POWIEL.

Powielanie wystawionej faktury

Wówczas otworzy się okno wystawiania faktury z uzupełnionymi danymi. Wystarczy zmienić te informacje, którymi faktury mają się różnić i kliknąć w przycisk ZAPISZ. Powielona faktura otrzyma kolejny numer serii.

Powielanie wystawionej faktury

Dodatkowo jeśli faktura została wcześniej oznaczona kodem GTU to powielona faktura także zostanie oznaczona tym samym kodem. Kod ten można usunąć lub zmienić w oknie wystawiania faktury.

Powielanie wystawionej faktury

Ujęcie powielonej faktury w ewidencjach księgowych

Po zapisaniu faktura zostanie ujęta w rejestrze VAT sprzedaży (w przypadku czynnych podatników VAT) oraz w kolumnie 7 KPIR - sprzedaż towarów i usług lub ewidencji przychodów w przypadku podatników rozliczających się na zasadach ryczałtu. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów