0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Sprzedaż w e-commerce - osoby fizyczne

Wielkość tekstu:

Prowadzę sklep internetowy. Głównymi nabywcami moich towarów są osoby prywatne nieprowadzące działalności gospodarczej. Jak należy ewidencjonować sprzedaż w e-commerce?

Sprzedaż w e-commerce a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej co do zasady należy ewidencjonować na kasie fiskalnej, o ile sprzedawca nie korzysta ze zwolnienia w tym zakresie.

Sprawdź, kiedy zwolnienie z kasy fiskalnej jest możliwe - Obowiązek posiadania kasy fiskalnej w działalności
System wFirma.pl jest zintegrowany z zewnętrznymi drukarkami fiskalnymi, o czym więcej w artykule: Drukarka fiskalna. W sytuacji, gdy przedsiębiorcy nie przysługuje zwolnienie z kasy fiskalnej, każdą sprzedaż na rzecz osób prywatnych należy rejestrować za pomocą kasy fiskalnej.

Korzystając z drukarki zintegrowanej z systemem w celu zaewidencjonowania sprzedaży, należy wystawić paragon fiskalny w zakładce PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » PARAGON FISKALNY.

Sprzedaż w e-commerce - wprowadzanie sprzedaży

Sprzedaż w e-commerce zwolnienie z kasy fiskalnej

W sytuacji, gdy przedsiębiorca korzysta ze zwolnienia z kasy fiskalnej np. ze względu na dokonywanie sprzedaży towarów w systemie wysyłkowym, sprzedaż na rzecz osób prywatnych powinien ujmować w ewidencji sprzedaży bezrachunkowej.

Każdą transakcję dokonaną na rzecz osób prywatnych należy wykazać w wyżej wspomnianej ewidencji. Księgowania przychodów dokonuje się na koniec każdego dnia poprzez PRZYCHODY » INNE PRZYCHODY » DODAJ INNY PRZYCHÓD » SPRZEDAŻ, gdzie należy zaznaczyć opcję BRAK KONTRAHENTA.

Sprzedaż w e-commerce - księgowanie przychodu

W przypadku czynnych podatników VAT, po uzupełnieniu podstawowych danych należy przejść do zakładki ZAAWANSOWANE i w polu RODZAJ SPRZEDAŻY W JPK V7 wybrać z listy opcję WEW.

Sprzedaż w e-commerce - księgowanie przychodu

Sprawdź, kiedy możesz skorzystać ze zwolnienia z kasy przy sprzedaży wysyłkowej: Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna.
Dodatkowo sprzedawca może wydać nabywcy dokument handlowy służący do dochodzenia praw gwarancyjnych oraz stanowiący podstawę do zwrotu towaru - dowód sprzedaży. W celu jego wystawienia należy przejść do zakładki PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » WYSTAW » DOWÓD SPRZEDAŻY.

Sprzedaż w e-commerce - wystawianie dowodu sprzedaży

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów