Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej?

Integracja systemu wfirma z drukarką Elzab D10

System wfirma.pl oferuje łatwą integrację z drukarką fiskalną Elzab D10 z zainstalowanym modułem do bezprzewodowej komunikacji WiFi. Dzięki niej użytkownik może wystawiać paragony fiskalne i wydrukować faktury wprost z systemu wfirma. Jedna drukarka fiskalna może być również udostępniana w sieci lokalnej dla kilku komputerów na raz. W dalszej części artykuły można dowiedzieć się jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej. 

Konfigurowanie drukarki Elzab D10 (jeśli drukarka nie została wcześniej skonfigurowana) wraz z dokładnym opisem znajduje się w artykule pomocy: Drukarka fiskalna D10 - integracja z serwisem wfirma.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej?

Aby wydrukować na drukarce fiskalnej fakturę należy w pierwszej kolejności przejść do zakładki: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej w systemie wfirma

Z widoku listy faktur należy zaznaczyć fakturę, którą chcemy wydrukować i najechać myszką na opcję DRUKUJ. Po jej rozwinięciu należy wybrać opcję DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej na wfirma

Możliwe jest jedynie drukowanie faktur VAT wystawionych z polską walutą, bez zawartych w niej danych dotyczących innego odbiorcy. Możliwość drukowania nie obejmuje: faktur bez VAT (dla podatników zwolnionych z VAT), faktur korygujących, faktur zaliczkowych oraz faktur końcowych.

W kolejnym kroku, w otwartym oknie należy wybrać drukarkę, za pomocą której chcemy wydrukować wybraną fakturę. Po wskazaniu drukarki fiskalnej z widocznej listy, zostanie automatycznie wysłany do drukarki przez system komunikat o przyjęciu faktury do drukowania i nastąpi proces wydruku.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnejw wfirma.pl

Po tym jak faktura zostanie poprawnie wydrukowana, w systemie pojawi się komunikat "Faktura została wydrukowana", następnie dokument zostanie oznaczony w systemie jako wydrukowany poprzez ikonę przedstawiającą drukarkę fiskalną. 

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej za pośrednictwem wfirma.pl