Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej?

Użytkownik posiadający drukarkę fiskalną zintegrowaną z systemem wfirma.pl ma możliwość wystawiania i drukowania paragonów fiskalnych, jak również faktur na drukarce fiskalnej.

Integracja systemu wfirma z drukarkami fiskalnymi

System wfirma.pl oferuje łatwą integrację z drukarkami fiskalnymi zarówno przy pomocy programu IdoSell Printer, jak i stworzonego przez nas serwerowi wydruku, który pozwala na połączenie z drukarką D10 (z modułem Wi-Fi) firmy Elzab. Dzięki temu użytkownik może wystawiać paragony fiskalne i wydrukować faktury wprost z systemu wfirma.

Konfigurowanie drukarek fiskalnych wraz z dokładnym opisem znajduje się w artykułach pomocy:

Drukarka fiskalna D10 - integracja z serwisem wfirma

Drukarka fiskalna w systemie wfirma.pl - konfiguracja

Drukarki fiskalne online - integracja z systemem 

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej?

Aby wydrukować na drukarce fiskalnej fakturę należy w pierwszej kolejności przejść do zakładki: PRZYCHODY » SPRZEDAŻ.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej w systemie wfirma

Z widoku listy faktur należy zaznaczyć fakturę, którą chcemy wydrukować i najechać myszką na opcję DRUKUJ. Po jej rozwinięciu należy wybrać opcję DRUKUJ NA DRUKARCE FISKALNEJ.

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej na wfirma

Możliwe jest jedynie drukowanie faktur VAT wystawionych z polską walutą, bez zawartych w niej danych dotyczących innego odbiorcy. Możliwość drukowania nie obejmuje: faktur bez VAT (dla podatników zwolnionych z VAT), faktur korygujących, faktur zaliczkowych oraz faktur końcowych.
W kolejnym kroku, jeżeli nie mamy ustalonej domyślnej drukarki, w otwartym oknie należy wybrać drukarkę, za pomocą której chcemy wydrukować wybraną fakturę. Po wskazaniu drukarki fiskalnej z widocznej listy, zostanie automatycznie wysłany do drukarki przez system komunikat o przyjęciu faktury do drukowania i nastąpi proces wydruku

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej w wfirma.pl 

Po tym jak faktura zostanie poprawnie wydrukowana, w systemie pojawi się komunikat "Faktura wydrukowana", następnie dokument zostanie oznaczony w systemie jako wydrukowany poprzez ikonę przedstawiającą drukarkę fiskalną. 

Jak wydrukować fakturę na drukarce fiskalnej za pośrednictwem wfirma.pl

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska