Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych

Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych (np. prąd, woda, gaz, telefon, internet) należy księgować na podstawie faktury wystawionej na dane firmowe w kolumnie 13 KPIR. Zobacz, jak łatwo i szybko można zaksięgować taki koszt w systemie wfirma.pl

Rodzaj wydatku "Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych" został ukryty. Aby zaksięgować koszty związane z kosztami mediów czy telefonu należy skorzystać z rodzaju wydatku "Inne wydatki związane z działalnością gospodarczą". Więcej o księgowaniu w tym rodzaju wydatku w artykule: Inne wydatki związane z działalnością gospodarczą.

Jak zaksięgować koszty mediów i usług telekomunikacyjnych?

Aby zaksięgować fakturę kosztową za media czy też usługi telekomunikacyjne należy przejść do zakładki WYDATKI » KSIĘGOWANIE » DODAJ » FAKTURA VAT (w przypadku czynnego podatnika VAT) lub WYDATEK (w przypadku podatnika zwolnionego z VAT), a następnie jako rodzaj wydatku wybrać opcję: KOSZTY MEDIÓW I USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH i uzupełnić dane zgodnie z fakturą.

Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych - wprowadzenie do systemu

Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych - ujęcie w ewidencjach

Po zapisaniu koszt netto z faktury zostanie zaksięgowany do kolumny 13 Księgi Przychodów i Rozchodów oraz Rejestru zakupu VAT, a co za tym idzie również do pliku JPK V7 (w przypadku czynnych podatników VAT), zgodnie z datą wskazaną w polu DATA KSIĘGOWANIA DO VAT czyli datą odbioru faktury.

Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych - ewidencje

Zapewniamy innowacyjność serwisu popartą wieloletnim doświadczeniem w branży księgowości i zarządzania biznesem. Cały czas monitorujemy zmiany oraz trendy zachodzące w sposobie prowadzenia i rozwijania firmy.
Beata Kostrzycka Dyrektor ds. Rozwoju Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Beata Kostrzycka