0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pilnowanie terminów - przypomnienia SMS z kalendarza

Wielkość tekstu:

W celu wysyłki przypomnień za pośrednictwem SMS-a należy najpierw dokonać integracji z serwisem SMSAPI zgodnie z instrukcją.

Wysyłka terminów za pomocą SMS-a

Po poprawnie przeprowadzonej konfiguracji z platformą SmsAPI możliwe jest zarządzanie przypomnieniami (wysyłanymi za pośrednictwem SMS-ów) o fakturach, wydatkach, terminach oraz deklaracjach. W tym celu należy przejść do zakładki START » TERMINARZ. W prawym panelu pojawi się akcja Przypomnienia SMS. Po kliknięciu w nią otworzy się okno, w którym można określić typ przypomnienia, kiedy mają być wysyłane (liczba dni przed lub po upływie terminu) oraz godzinę wysyłki. 

przypomnienia sms

 

 

Przypomnienia wysyłane przez SMS

Po poprawnie przeprowadzonej konfiguracji możliwe jest ręczne stworzenie szablonu przypomnienia SMS w zakładce Ustawienia » Faktury » Wysyłka wiadomości » Przypomnienia o braku płatności » Dodaj przypomnienie

przypomnienia sms

Po wybraniu opcji Dodaj przypomnienie otworzy się okno z domyślną treścią szablonu, którą można dowolnie modyfikować. Można również stosować znaczniki, które w trakcie wysyłki zostaną zamienione na odpowiedni tekst:

  • [faktury] - numery faktur oddzielone przecinkami,
  • [wystawca] - nazwa firmy,
  • [pozostało] - pozostało do zapłaty,
  • [konto] - numer rachunku bankowego.

Liczba oraz długość wiadomości SMS jest zależna od wartości poszczególnych znaczników, dlatego liczby podane w polach (zielone, niebieskie, pomarańczowe) są orientacyjne. Jeżeli w treści szablonu znajdują się polskie znaki, maksymalna długość wiadomości to 67 znaków, a jeśli ich nie ma - 160.

Przypomnienia SMS dla kontrahentów

Przypomnienie jest wysyłane tylko wtedy, gdy z fakturą jest powiązany kontrahent z katalogu kontrahentów z wypełnionym numerem telefonu. Przypomnienia SMS można wysyłać tylko ręcznie. 

 

przypomnienia sms

 

Wysyłanie przypomnień z systemu

Można wysyłać przypomnienia o braku płatności po zaznaczeniu danej faktury w zakładce:

  • PRZYCHODY » SPRZEDAŻ » po zaznaczeniu faktury należy wybrać opcję Wyślij » Wyślij przypomnienie SMS

przypomnienia sms

 

  • PRZYCHODY » WINDYKACJA » WIERZYTELNOŚCI » po zaznaczeniu wybranych pozycji Wyślij przypomnienie;  

przypomnienia sms

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów