Zadaniem Programu Aktywizacja jest propagowanie idei mikroprzedsiębiorczości w Polsce. Celem projektu jest dotarcie do przedsiębiorczych osób, które planują założenie własnej firmy albo właśnie to zrobiły.
Geneza Programu Aktywizacja
Otwarcie i prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z określonymi kosztami. Każda ulga oraz możliwość oszczędności jest ważna i stanowi liczącą się korzyść dla nowej firmy.
Dla nowego biznesu najważniejszy jest pierwszy rok funkcjonowania na rynku. Każda nowa firma jest inna i przeznacza swój budżet na różne wydatki, jednak wszyscy przedsiębiorcy muszą księgować koszty i rozliczać się z fiskusem.
Korzyści dla przedsiębiorcy
Program Aktywizacja pozwala nowemu przedsiębiorcy na użytkowanie za darmo wszystkich dostępnych na platformie wFirma.pl narzędzi finansowo-księgowych przez 12 miesięcy. Poza samodzielnym fakturowaniem, prowadzeniem księgowości oraz kadr i płac, użytkownik otrzymuje wsparcie merytoryczne ekspertów z zakresu prawa podatkowego, księgowości, prawa pracy. Ma również możliwość przeprowadzenia windykacji zaległości płatniczych.
Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przedsiębiorca może przeznaczyć na inne cele związane z rozwojem firmy, na przykład na działania promocyjne lub zatrudnienie handlowca.
Poza tym, biorąc udział w projekcie, przedsiębiorca uzyskuje również inne korzyści:
Historia Programu Aktywizacja
Obecny projekt to kolejna odsłona Programu Aktywizacja. W poprzedniej edycji programu, która odbyła się w latach 2010-2012, udział wzięło ponad 1000 nowych podmiotów gospodarczych. Tak wysoka liczba zaktywizowanych przedsiębiorców świadczy o dużej popularności, a tym samym zapotrzebowaniu wśród firm na realizowanie takich akcji. Dlatego organizator Programu Aktywizacja - Dolnośląska Grupa Wspierania Biznesu Sp. z o.o. - podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej edycji Programu.
Partnerzy Programu Aktywizacja
Program Aktywizacja wzbudza szczególne zainteresowanie organizacji i podmiotów, których działanie ma na celu propagowanie przedsiębiorczości oraz aktywizowanie osób bezrobotnych. Mowa między innymi o biurach karier funkcjonujących przy szkołach wyższych i powiatowych urzędach pracy. Udział wzięły w nim, tak jak podczas wcześniejszego wydania programu, największe polskie uczelnie. Przeczytaj i dowiedz się, kto jest partnerem w aktualnej edycji!
Jak przystąpić do Programu Aktywizacja?
W celu wzięcia udziału w Programie Aktywizacja należy wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się na stronie ProgramAktywizacja.pl.
Jesteś młodym przedsiębiorcą? Skorzystaj z darmowego wsparcia, które otrzymasz, przystępując do Programu Aktywizacja.
Jesteś przedstawicielem instytucji, stawiającej sobie za cel wsparcie i aktywizację polskiej przedsiębiorczości? Napisz do nas: biuro@dgwb.pl