0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatki i sprawozdawczość

Podatki i sprawozdawczość

CIT estoński - jako optymalna forma opodatkowania już w systemie wFirma.pl!

CIT Estoński to możliwość niepłacenia podatku lub odroczenia tego w czasie. Dla wielu firm jest optymalną formą rozliczania - pozwala sfinansować więcej inwestycji z racji braku bieżących zaliczek na podatek. wFirma wspomaga to rozliczenie - sprawdź jak!

27 grudnia 2022

Podatki i sprawozdawczość

Jak zaksięgować podatek od nieruchomości? Instrukcja krok po kroku w systemie wFirma.pl.

Konieczność opłacenia podatku od nieruchomości ma miejsce w sytuacji gdy wykorzystywany jest lokal w firmie. Sprawdź w artykule pomocy, jak zaksięgować podatek od nieruchomości w systemie wFirma.pl!

3 listopada 2022

Podatki i sprawozdawczość

Jak sporządzić e-sprawozdanie finansowe?

W systemie wFirma porządzisz i przygotujesz do wysyłki sprawozdanie finansowe w wymaganym przez KRS i urząd formacie XML. Dzięki funkcji "zatwierdź" zapewnisz bezpieczeństwo by nie wprowadzić zmian. Zobacz jak łatwo to wykonać!

27 września 2022

Podatki i sprawozdawczość

Kwota zmniejszająca podatek - działalność i etat

Pracodawca przy wyliczaniu zaliczki z tytułu umowy o pracę może odliczyć miesięcznie 1/12 kwoty zmniejszającej podatek. Prawo do odliczania tej kwoty ma również przedsiębiorca. Jak jest rozliczana kwota zmniejszająca podatek z etatu i działalności?

29 czerwca 2022

Podatki i sprawozdawczość

Zaliczka na podatek dochodowy - w jaki sposób wyliczyć?

System wFirma.pl umożliwia wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy według skali podatkowej (zasady ogólne), podatku liniowego oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź, jak zaliczka na podatek dochodowy wyliczana jest w systemie!

26 lutego 2024

Podatki i sprawozdawczość

Co miesiąc zaliczka podatkowa jest pomniejszana o 3600 zł

Przedsiębiorco, czy wiesz w jaki sposób wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy? Sprawdź, dlaczego co miesiąc zaliczka podatkowa jest pomniejszana o 3600 zł, czyli o kwotę wolną od podatku. Odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!

22 czerwca 2022

Podatki i sprawozdawczość

Zaliczka na podatek dochodowy na zasadach ogólnych - jak wyliczyć?

Przedsiębiorco, wybrałeś zasady ogólne jako formę rozliczenia z fiskusem? Czy wiesz, jak wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy na zasadach ogólnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wylicza się zaliczki na podatek w systemie wFirma.pl!

22 czerwca 2022

Podatki i sprawozdawczość

Jak ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo?

Rozliczasz przychody firmy za pomocą podatku liniowego i nie wiesz w jaki sposób powinna zostać wyliczona zaliczka na podatek liniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawnie ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo!

22 czerwca 2022

Podatki i sprawozdawczość

Jakie są konsekwencje podatkowe związane z zawieszeniem działalności?

W celu zawieszenia jednoosobowej działalności gospodarczej przedsiębiorca powinien złożyć formularz aktualizujący dane CEIDG-1. Zawieszenie działalności wywołuje określone konsekwencje podatkowe. Sprawdź, jakie działania należy wykonać w systemie!

9 grudnia 2022

Podatki i sprawozdawczość

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej a JPK V7

W niektórych przypadkach, urząd skarbowy może się domagać zwrotu ulgi na zakup kasty fiskalnej. Sprawdź, jak należy uzupełnić pozycje w JPK V7 i wykazać w systemie zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej! Dowiedz się więcej na ten temat!

21 października 2022

Podatki i sprawozdawczość

Korekta podatku VAT naliczonego - ulga na złe długi

W przypadku faktur kosztowych, które nie zostały opłacone w terminie 90 dni od terminu płatności wynikającego z faktury, w systemie dokonywana jest automatyczna korekta podatku VAT uwzględniana w JPK V7. Sprawdź, jak jest uwzględniana w wfirma.pl!

10 maja 2022

Podatki i sprawozdawczość

Korekta zeznania rocznego - jak sporządzić?

Jeśli na rocznej deklaracji pojawił się błąd podatnik ma obowiązek sporządzić jej korektę. Dowiedz się, jak w systemie powinna zostać sporządzona korekta zeznania rocznego dotycząca działalności gospodarczej, a także deklaracji PIT-4R oraz PIT-8AR.

24 lutego 2022

Podatki i sprawozdawczość

Strata z lat ubiegłych - jak wprowadzić do systemu?

Jeśli w danym roku podatkowym podatnik poniósł stratę, wówczas może ją odliczyć od podatku dochodowego w kolejnych latach. Przy czym stratę z lat ubiegłych można zacząć odliczać dopiero po złożeniu w urzędzie skarbowym zeznania za rok, w którym powstała.

2 maja 2022

Podatki i sprawozdawczość

Podpisywanie JPK przychodem, czyli wysyłka JPK bez podpisu elektronicznego

Ministerstwo Finansów udostępniło podpisywanie JPK przychodem. Taką możliwość będą mieli przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz, jak wygląda wysyłka JPK bez podpisu elektronicznego przy korzystaniu z systemu wfirma.pl.

18 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów