Listy płac oraz paski płac - wydruki

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy pracodawca zobowiązany jest do przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej w tym list płac. Natomiast nie jest zobowiązany do comiesięcznego wydawania pracownikom pasków płac, jednak wewnętrzne zapisy przepisy zakładowe mogą określać taką konieczność. System wFirma.pl gwarantuje możliwość sprawnego generowania takich wydruków. Sprawdź jak wydrukować listy oraz paski płac!

Listy płac - wydruki

Pracodawca zobowiązany jest do dokonywania wypłat swoim pracownikom co najmniej raz w miesiącu. Wynagrodzenia te naliczane są na podstawie list płac. Listy te w systemie generuje się z poziomu zakładki KADRY » LISTY PŁAC » ZBIORCZE » DODAJ

Utworzoną w systemie listę płac użytkownik może łatwo i sprawnie wydrukować poprzez zaznaczenie wygenerowanego dokumentu i wybór z górnego paska akcji DRUKUJ » LISTY PŁAC.

paski płac - wydruk listy płac

System automatycznie dokona zapisu wygenerowanej listy płac w formacie PDF na dysku komputera.

paski płac - lista płac

Paski płac - wydruki

Pracodawca chcąc przekazać swoim pracownikom paski płac w wersji papierowej, powinien je w pierwszej kolejności wydrukować. Wydruk pasków płac w systemie odbywa się z poziomu zakładki KADRY » LISTY PŁAC » ZBIORCZE, gdzie należy zaznaczyć daną listę bądź listy płac, a następnie wybrać DRUKUJ » PASKI PŁAC

System automatycznie zapisze na dysku użytkownika pliki w formacie PDF.

paski płac - wydruk pasków płac

Na paskach płac znajdują się najważniejsze informacje dot. danego pracownika oraz dane z ówcześnie utworzonej w systemie listy płac. Ujęte są tam dane o składkach ZUS, podatku oraz wpłatach na poczet PPK.

paski płac

Wypłaty na panelu ePracownik

Jeżeli pracodawca udostępnił swoim pracownikom panel ePracownik, to dzięki tej funkcjonalności ma możliwość przekazywać im m.in. paski płac z wykorzystaniem drogi elektronicznej. W tym celu wystarczy w zakładce KADRY » LISTY PŁAC » ZBIORCZE, zaznaczyć daną listę płac, a następnie kliknąć na OPUBLIKUJ » OPUBLIKUJ W PANELU ePRACOWNIK.

paski płac - publikacja listy płac

System wFirma.pl gwarantuje możliwość szybkiego i intuicyjnego generowania wydruków zarówno list płac jak i samych pasków płac.

Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska