Świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH

W związku z koniecznością zgłoszenia członków zarządu do ubezpieczenia zdrowotnego w, wiele spółek zmieniło zapisy w umowach. Członkowie zarządu pobierający świadczenia niepieniężne na podstawie art. 176 KSH nie są zobowiązani do opłacania składki zdrowotnej. Sprawdź, jak rozliczyć ich wynagrodzenie  w systemie!

Osoba, która otrzymuje świadczenia niepieniężne wypłaconych na podstawie 176 KSH

W celu rozliczenia wynagrodzenia prokurenta w pierwszej kolejności należy dodać do systemu dane osobowe w zakładce KADRY » PRACOWNICY » DODAJ PRACOWNIKA » DODAJ DANE RĘCZNIE i uzupełnić wymagane pola. Więcej na ten temat: Dodawanie nowego pracownika w module Kadry

Świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH - dodawanie osoby

Świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH

Aby rozliczyć świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH należy dodać  umowę poprzez KADRY » PRACOWNICY » WYSTAW » UMOWĘ » UMOWA ORGANU ZARZĄDZAJĄCEGO. W oknie dodawania umowy, w zakładce PODSTAWOWE INFORMACJE należy w polu “Tytuł do wypłaty wynagrodzenia” wybrać ŚWIADCZENIE NIEPIENIĘŻNE (176 KSH).

Świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH - umowa

Wynagrodzenie takie nie podlega oskładkowaniu ani opodatkowaniu. 

Rozliczenie wynagrodzenia na listach płac

Umowa powinna zostać rozliczona na podstawie listy płac, którą należy wygenerować w zakładce KADRY » LISTY PŁAC » DODAJ » LISTĘ PŁAC (ORGANY ZARZĄDZAJĄCE).

Świadczenia niepieniężne wypłacone na podstawie 176 KSH - lista płac

Dzięki temu wynagrodzenie zostanie naliczone zgodnie z ustawieniami wprowadzonymi w umowach.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami
Stale wspieramy naszych klientów poprzez indywidualne podejście do każdej sprawy. Do tej pory udzieliliśmy ponad 40 000 porad z zakresu księgowości, podatków, kadr i prawa gospodarczego. Dostarczamy niezbędną wiedzę, która bezpośrednio przekłada się na efektywne zarządzanie firmą.
Angelika Borowska Dyrektor Biura Obsługi Klienta Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Angelika Borowska