0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kalkulator odsetek podatkowych - jak z niego skorzystać?

Wielkość tekstu:

Nieterminowa zapłata podatku na rzecz fiskusa może skutkować powstaniem zaległości podatkowych oraz naliczeniem odsetek. W ustaleniu wysokości doliczonych odsetek może okazać się pomocny kalkulator odsetek podatkowych.

W zakładce START » ANALIZY » ODSETKI PODATKOWE użytkownik może sprawdzić aktualną wartość odsetek podatkowych oraz skorzystać z kalkulatora.

Kalkulator odsetek podatkowych - zakładka analizy

W zakładce znajduje się tabela ze stawkami odsetek PODATKOWYCH bądź USTAWOWYCH, w zależności od wybranych filtrów.

Kalkulator odsetek podatkowych - wyszukiwanie według filtru

Kalkulator odsetek podatkowych

W kolejnej podzakładce znajduje się Kalkulator odsetek podatkowych, gdzie podatnik ma do wyboru dwie opcje: DODAJ WIERZYTELNOŚĆ lub DODAJ TERMIN.

Dodawanie wierzytelności

W celu wyliczenia kwoty odsetek podatkowych należy wybrać opcję DODAJ WIERZYTELNOŚĆ. Wówczas pojawi się okno Dodawanie wierzytelności. Należy w nim uzupełnić wymagane dane (kwotę, termin należności oraz datę zapłaty).

Kalkulator odsetek podatkowych - dodawanie wierzytelności

W przypadku wyliczania odsetek od zaległości podatkowych, jeśli ich wartość nie przekracza 8,70 PLN - nie dolicza się tej kwoty do zobowiązania.

Dodawanie terminu

Termin można dodać przy pomocy funkcji DODAJ TERMIN. Za pomocą tej opcji można dodać wpis do terminarza, który znajduje się w zakładce START » TERMINARZ.

Kalkulator odsetek podatkowych - dodawanie terminu

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów