Eksport deklaracji do systemu e-Deklaracje MF

System wfirma umożliwia stworzenie na podstawie danych z systemu deklaracji i wyeksportowania jej w postaci pliku XML. W tym celu należy przejść do zakładki START » PODATKI kliknąć na wybraną deklarację. W pojawiającym się oknie podglądu deklaracji z górnego paska menu należy wybrać opcję POBIERZ XML.

E-deklaracje - pobieranie XML

Pobrany plik zostanie zapisany na dysku komputera.

Tak pobraną deklarację w postaci pliku XML można zaimportować do interaktywnego formularza systemu e-deklaracje udostępnionego przez Ministerstwo Finansów.

E-deklaracje - strona MF

Po wyborze formularza z listy udostępnionej przez Ministerstwo, będąc w widoku aktywnego formularza należy wybrać EDYCJA » OPCJE FORMULARZA » IMPORTUJ DANE i wgrać ściągnięty plik XML.

E-deklaracje - importuj dane


Jeśli występuje problem z wyświetlaniem interaktywnego formularza w przeglądarce (komunikat: “Please wait…”), wymagane jest zapisanie danego formularza na dysku lokalnym swego komputera i otworzenie tego dokumentu bezpośrednio w programie Adobe Reader.
W celu aktywowania możliwości wysyłki formularza elektronicznie należy zainstalować program e-deklaracje udostępniany przez Ministerstwo Finansów.

E-deklaracje - jak wysłać?

Zapewniamy regularne aktualizacje systemu, które odpowiadają na potrzeby naszych klientów i są zgodne z obowiązującym stanem prawnym. Gwarantujemy bezpieczeństwo korzystania z serwisu, nad którym nieustannie czuwają eksperci z zakresu prawa.
Ewa Szpytko-Waszczyszyn Dyrektor Działu Prawnego Podpis eksperta wfirma
Ekspert wfirma Ewa Szpytko-Waszczyszyn