0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jednolity Plik Kontrolny dla Ewidencji przychodów - JPK EWP

  • jpk ewp

Wielkość tekstu:

Od lipca 2018 roku podatnicy prowadzący księgowość w formie Ewidencji przychodów (ryczałt) zostali zobowiązani do przekazywania w postaci elektronicznej na żądanie organów podatkowych i organów kontroli skarbowej pliku JPK EWP. Przekazanie odbywa się za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub na informatycznym nośniku danych w postaci  jednolitego pliku kontrolnego. 

Jak wygenerować i pobrać JPK EWP z systemu wFirma.pl?

W systemie wFirma.pl można pobrać deklarację JPK EWP zarówno z poziomu zakładki PODATKI, jak i EWIDENCJE.

JPK EWP - zakładka PODATKI

W zakładce PODATKI użytkownik ma możliwość wygenerowania JPK_EWP z dwóch poziomów.

W celu wygenerowania JPK_EWP należy przejść do zakładki START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY, gdzie należy wybrać opcję DODAJ » DODAJ JPK_EWP. W oknie należy wybrać okres za jaki plik ma zostać wygenerowany.

JPK EWP - wybór okresu

Dodatkowo plik JPK EWP generowany jest automatycznie do każdej wyliczonej w systemie wFirma.pl zaliczki na podatek dochodowy.

W celu pobrania pliku JPK EWP z poziomu wyliczenia zaliczki na podatek dochodowy należy przejść do zakładki: START » PODATKI » PODATEK DOCHODOWY oraz kliknąć w okres wyliczonej zaliczki. Następnie w wygenerowanym wyliczeniu zaliczki za dany okres należy kliknąć w górnej części okna na funkcję POBIERZ JPK EWP.


JPK EWP - zakładka Podatki

JPK EWP - zakładka EWIDENCJE

W celu wygenerowania i pobrania deklaracji JPK EWP z poziomu zakładki EWIDENCJE należy przejść do: EWIDENCJE » EWIDENCJA PRZYCHODÓW i na dole strony wybrać okres za jaki plik ma zostać wygenerowany. Po czym należy wybrać opcję POBIERZ JPK EWP.

JPK EWP - pobieranie

Wysyłka JPK_EWP na żądanie bezpośrednio z systemu wFirma.pl

W systemie wFirma.pl istnieje możliwość wysyłki JPK_EWP na żądanie organów podatkowych. W tym celu należy wygenerować plik JPK_EWP z poziomu zakładki START » PODATKI » JEDNOLITY PLIK KONTROLNY » DODAJ » DODAJ JPK_EWP, po czym należy go zaznaczyć i wybrać z górnego menu opcję WYŚLIJ/EKSPORTUJ » WYŚLIJ DO MF.

JPK EWP - wysyłka do MF

Więcej informacji na temat wysyłki plików JPK na żądanie znajduje się w artykule: Wysyłka JPK na żądanie (JPK_FA, JPK_PKPIR, JPK_EWP, JPK_MAG) z poziomu systemu wfirma.pl

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów