0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Korekta informacji VAT-27

Wielkość tekstu:

W celu wygenerowania korekty deklaracji VAT-27 należy przejść do zakładki START » PODATKI » PODATEK VAT » DODAJ DEKLARACJĘ » INFORMACJA VAT 27. Następnie należy wybrać okres, za jaki korekta ma zostać wygenerowana. Jako cel złożenia należy zaznaczyć KOREKTA DEKLARACJI.

Korekta informacji VAT-27 - generowanie

Korekta informacji VAT-27 uwzględni wcześniej wprowadzone zmiany w systemie.

Od 1 listopada 2019 obowiązek generowania informacji podsumowującej VAT-27 został zlikwidowany. Ma to związek z wejściem w życie mechanizmu podzielonej płatności, która zastąpiła krajowe odwrotne obciążenie. Więcej o tym można przeczytać w artykule: Obowiązkowy split payment - od listopada 2019? Jak się przygotować?

Korekta informacji VAT-27 - korekta

Od 1 stycznia 2017 roku Informacje podsumowujące VAT-27 należy składać wyłącznie w okresach miesięcznych i jedynie drogą elektroniczną.

Po wygenerowaniu VAT-27  należy ją wysłać przy użyciu akcji WYŚLIJ/EKSPORTUJ  » WYŚLIJ DO URZĘDU. Wysyłka e-deklaracji możliwa jest bezpośrednio z systemu wfirma.

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą , po pojawieniu się okna należy przejść do zakładki BEZ PODPISU i w celu autoryzacji wprowadzić kwotę przychodu.

Korekta informacji VAT-27 - wysyłka

Po wysłaniu deklaracji VAT-27 do urzędu, z systemu należy pobrać UPO, czyli Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Jest to potwierdzenie, że deklaracja została złożona w urzędzie. Chcąc pobrać UPO należy przejść do zakładki: START » PODATKI » PODATEK VAT po oznaczeniu informacji, wybierając z górnego paska menu opcję POBIERZ UPO.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów