0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

MOJO - aplikacja do mobilnego fakturowania

  • mojo

Wielkość tekstu:

Platforma MOJO to aplikacja webowa na urządzenia mobilne (telefon, tablet) przeznaczona dla użytkowników systemu wfirma.pl. Obecnie wykorzystywana może być w celu wystawiania i rozliczania faktur oraz ich bezpośredniej wysyłki do klienta z urządzeń mobilnych czyli z każdego miejsca na ziemi z dostępem do internetu. Docelowo MOJO będzie stanowiło podstawę zarządzania firmą bez konieczności posiadania przy sobie komputera czy laptopa dzięki skompensowanym funkcjom niezbędnym do prowadzenia działalności.

Na czym polega integracja MOJO z wfirma.pl?

Aplikacja MOJO służy obecnie do mobilnego fakturowania. Aby usprawnić ten proces MOJO zintegrowane jest z systemem wfirma.pl co oznacza, że:

  • wystawione w aplikacji faktury widoczne są po stronie wfirma.pl i automatycznie księgowane w ewidencjach,
  • aplikacja posiada bazę klientów znajdujących się w CRM na koncie w wfirma.pl,
  • aplikacja posiada bazę produktów znajdujących się w katalogu produktów na koncie w wfirma.pl.

Integracja ma na celu zoptymalizowanie pracy na urządzeniu mobilnym dzięki czemu użytkownik nie musi ręcznie wprowadzać na nowo wcześniej zdefiniowanych danych kontrahentów i produktów w systemie.

Aplikacja do mobilnego fakturowania MOJO jest bezpłatna dla użytkowników systemu wfirma.pl.

Logowanie do aplikacji MOJO

Platforma dostępna jest bezpośrednio na stronie www.mojo.pl. W celu zalogowania należy podać adres e-mail, na który zostało założone konto w wfirma.pl oraz używane dotychczas hasło do konta.

MOJO dostępne jest wyłącznie dla użytkowników posiadających konto w systemie wfirma.pl lub mojebiuro24.pl.

mojo

Jak wystawić fakturę w aplikacji MOJO?

Wystawienie faktury możliwe jest z dwóch miejsc. Pierwsza opcja znajduje się w menu w panelu po lewej stronie +Wystaw fakturę. Druga opcja znajduje się pod przyciskiem czerwonego kwadratu z plusem w prawym dolnym rogu ekranu.

W MOJO możliwe jest wystawianie wyłącznie faktur VAT (w przypadku czynnych podatników VAT) lub faktur bez VAT (w przypadku podatników korzystających ze zwolnienia z VAT).

Faktura wystawiana jest w 4 prostych krokach.
Krok 1. W zależności od tego na jakim urządzeniu użytkownik wystawia fakturę może wybrać najwygodniejszy dla siebie przycisk służący do tego.

mojo

Krok 2. Wybór kontrahenta dla którego wystawiana jest faktura - widok intuicyjnie przenosi do wyboru.
Krok 3. Na głównym ekranie wystawiania faktury pojawia się możliwość wpisania nazwy towaru/usługi lub wyboru produktu z katalogu wcześniej zdefiniowanego.
Krok 4. Zapisanie faktury lub zapisanie i jednoczesna wysyłka faktury do klienta.

mojo

Jak rozliczyć fakturę poprzez aplikację MOJO?

Dzięki mobilnej aplikacji MOJO użytkownik ma możliwość na bieżąco kontrolować stan rozrachunków z klientami. Wystarczy, że uruchomi MOJO na telefonie i może np. natychmiast rozliczyć faktury otrzymując zapłatę gotówkową będąc u klienta.
Rozliczanie faktur dostępne jest z dwóch miejsc - w zależności od potrzeb użytkownika.
W celu rozliczenia wystawionej faktury należy przejść do zakładki FAKTURY gdzie po przesunięciu palcem w wierszu danej faktury w lewą stronę pojawią się dodatkowe opcje wyboru z których należy wybrać Rozlicz.

mojo

Drugą opcją jest rozliczenie faktury z listy faktur wystawionych dla konkretnego klienta. W tym celu należy przejść do zakładki KONTRAHENCI gdzie po kliknięciu w wybranego kontrahenta należy przejść do podzakładki LISTA FAKTUR. Na liście faktur znajdują się wszystkie faktury VAT/ faktury bez VAT wystawione dla danego klienta. W celu rozliczenia faktury nieopłaconej należy kliknąć w jej numer i w kolejnym widoku po kliknięciu w prawym dolnym rogu ikonę strzałki z rozwiniętych funkcji menu wybrać opcję Rozlicz.

mojo

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów