Jak można utworzyć nowe konto w wFirmie dla pracownika?

Jak dodać pracownikowi konto w wFirmie

W przypadku gdy pracownik, którego chcemy przypisać do danej firmy nie ma jeszcze konta w systemie wFirma.pl to należy go dodać z głównego konta Administratora, w zakładce USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY. Wówczas w oknie w celu dodania nowego użytkownika należy wybrać opcję DODAJ.

Jak można utworzyć nowe konto w wFirmie-użytkownik

Po tym pojawi się okno, w którym należy uzupełnić dane użytkownika. Na tym etapie ważne także będzie ustawienie odpowiednich opcji Uprawnienia i Zależność dla dodawanego użytkownika.

Jak można utworzyć nowe konto w wfirmie-uprawnienia i zależność

Nowo utworzone konto w wFirmie, jest nieaktywne do czasu zaakceptowania przez użytkownika regulaminu oraz zdefiniowania hasła do serwisu.

Jak można utworzyć nowe konto w wfirmie-użytkownicy

Po uzupełnieniu danych klienta i zapisaniu na wskazany adres e-mail użytkownika zostanie przesłany mail aktywujący konto. W mailu podany jest link do rejestracji. Po kliknięciu w odsyłacz AKCEPTUJ użytkownik jest przenoszony do strony, gdzie w celu aktywacji konta musi ustalić swoje hasło, którym będzie się logował do systemu oraz zaakceptować regulamin serwisu wFirma. Po tej operacji konto jest aktywowane i może on korzystać z systemu.

Konto w wfirmie - aktywacja

Jak można utworzyć nowe konto w wfirmie-aktywuj konto

Po dodaniu użytkownika, dzięki opcji Uprawnienia można przyporządkować użytkownikowi konkretne moduły i funkcje, do których będzie miał dostęp. System uprawnień pozwala na wyłączanie konkretnych funkcjonalności, nie na wyłączanie dostępu do obiektów o określonych cechach. W celu dodania uprawnień należy w zakładce USTAWIENIA » INNE » UŻYTKOWNICY na liście zaznaczyć danego użytkownika i kliknąć opcję UPRAWNIENIA. Po tym pojawi się okno ustawień uprawnień, gdzie należy odznaczyć zakładki, do których nie chcemy, aby dany użytkownik miał dostęp. 

Jak można utworzyć nowe konto w wfirmie-uprawnienia

Jeżeli chcielibyśmy, aby użytkownik miał zablokowane tylko niektóre funkcje w danej zakładce to należy kliknąć w jej nazwę i tam odznaczyć konkretne opcje do niej przypisane. 

 Jak można utworzyć nowe konto w wfirmie-uprawnienia użytkownika