0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kadry

Kadry

Wypłaty w panelu ePracownik

Chcesz udostępnić swoim pracownikom wygenerowane dla nich listy płac lub rachunki? A może jako pracownik chciałbyś wiedzieć gdzie i kiedy znajdziesz swoje wypłaty w panelu ePracownik? Przeczytaj artykuł i poznaj ścieżkę postępowania dla obu stron.

1 stycznia 2021

Kadry

Umowa zlecenie ze stawką w systemie wFirma.pl

W umowach zlecenie obowiązuje minimalna stawka godzinowa. Pracodawcy muszą wiedzieć, że w 2021 roku stawka ta wynosi 18,30 zł brutto za godzinę pracy. Sprawdź, jakie informacje powinna zawierać umowa zlecenie ze stawką i jak wprowadza się ją w systemie!

30 października 2023

Kadry

Modyfikowanie wprowadzonej umowy w systemie

Może zdarzyć się tak, że podczas wprowadzania do systemu umowy pomylimy się. System wFirma.pl umożliwia modyfikowanie wprowadzonej umowy, bez konieczności jej usuwania. System pozwala również na modyfikowanie innych dokumentów. Sprawdź jak to zrobić!

1 stycznia 2021

Kadry

Edytowanie wygenerowanej umowy o pracę/zlecenie/dzieło

Umowy o pracę/zlecenie/dzieło z pracownikami dodawane w systemie wFirma.pl mają swój określony wzór. Można jednak dodać dodatkowe zapisy lub edytować treści wygenerowanej umowy. Sprawdź jak wygląda edytowanie wygenerowanej umowy w systemie!

1 stycznia 2021

Kadry

Jak rozliczyć kontrakt menedżerski na wFirma.pl?

W świetle przepisów podatkowych dla kontraktu menedżerskiego koszty uzyskania przychodów są określone ryczałtowo. Dla celów rozliczeń z ZUS jest on traktowany jak umowa zlecenia. Dowiedz się jak poprawnie rozliczyć kontrakt menedżerski na wFirma.pl!

1 stycznia 2021

Kadry

Obcokrajowiec rezydent - jak go rozliczyć?

Wiele firm decyduje się na zatrudniania u siebie obcokrajowców. Sposób rozliczania takich pracowników zależy w głównej mierze od tego czy posiadają oni status rezydenta czy nie. W systemie wFirma.pl może zostać rozliczony obcokrajowiec rezydent.

16 marca 2023

Kadry

Praktyka absolwencka - jak rozliczyć w systemie?

Praktyka absolwencka jest przeznaczona dla osób poniżej 30 r.ż. Czy obowiązuje ich ulga dla młodych? Czy należy zgłaszać takie osoby do ZUS? Czy generuje się dla nich PIT 11? Przeczytaj jak rozliczyć taką umowę w systemie wFirma.pl!

29 grudnia 2020

Kadry

Umowa o pracę nakładczą w systemie wFirma.pl

W systemie wFirma.pl można rozliczać osoby wykonujące pracę nakładczą. Jakie różnice są w naliczaniu wynagrodzenia dla takich pracowników? W opracowaniu znajdziesz informację jak powinna być prawidłowo rozliczana umowa o pracę nakładczą!

5 października 2020

Kadry

Jak dodać urlop ojcowski pracownika w systemie wfirma.pl?

Urlop ojcowski płatny jest z funduszu ZUS i przysługuje w ciągu 24 miesięcy od narodzin dziecka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy odnotować w systemie wFirma.pl fakt pójścia pracownika na urlop ojcowski!

5 października 2020

Kadry

Niepomniejszanie składnika wynagrodzenia

Aby stworzyć listę prac z dodatkowym składnikiem wynagrodzenia należy wprowadzić go korzystając z funkcji Dodatki i potrącenia. Co jednak gdy dodatek różni się od tego na liście płac? Ważne jest niepomniejszanie składnika wynagrodzenia o nieobecności.

5 października 2020

Kadry

Jak wygląda wprowadzanie nieobecności pracownika w Kadrach?

W systemie wfirma.pl nieobecności pracownika należy wprowadzać poprzez ewidencję czasu pracy. W ten sposób odbywa się wprowadzanie nieobecności, zarówno urlop wypoczynkowy jak i chorobę pracownika. Przeczytaj na ten temat!

17 października 2023

Kadry

Zaświadczenie Z-15A/B na panelu ePracownik

Gdy pracownik sprawuje opiekę nad chorym członkiem rodziny lub dzieckiem, to przysługuje mu za ten czas zasiłek. W celu jego otrzymania należy złożyć w ZUS wniosek. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak generować zaświadczenie Z-15A/B na panelu ePracownik.

24 lipca 2020

Kadry

Dodanie członka rodziny - pracownik

System wFirma.pl gwarantuje swoim użytkownikom możliwość dodawania członków rodzin pracowników do systemu. Dzięki funkcji "Dodanie członka rodziny" użytkownik może generować deklaracje ZCNA z już uzupełnionymi automatycznie danymi. Przeczytaj artykuł!

22 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów