0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość

Księgi i rejestry podatkowe

Pomniejszenie kosztów uzyskania przychodów od 1 stycznia 2013 roku

Przedsiębiorca zobowiązuje pomniejszenie kosztów uzyskania przychodów o kwotę wynikającą z nieuregulowanych w całości lub częściowo wydatków w okresie zawartym w przepisach. Sprawdź, jak ta kwestia została rozwiązana w wfirma.pl!

24 lipca 2020

Księgi i rejestry podatkowe

Czy faktura bez podpisu jest ważna?

Podatnicy mogą zastanawiać się czy faktura bez podpisu jest ważna? Otóż od 2004 r. co do zasady przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania podpisu odbiorcy na fakturze. Dowiedz się, w jakich sytuacjach podpis kontrahenta na fakturze jest konieczny.

24 kwietnia 2021

Księgi i rejestry podatkowe

Czy wydatek na zakup okularów korekcyjnych mogę uznać za koszt?

Wydatek na zakup okularów korekcyjnych dla przedsiębiorcy nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu. Jest to wydatek o charakterze prywatnym. Zatem nie wprowadza się go do systemu.

24 lipca 2020

Księgi i rejestry podatkowe

Przechowywanie dokumentów

Pomimo tego, że księgowość można prowadzić online, nie da się uniknąć obowiązku drukowania niektórych dokumentów na koniec miesiąca. Sprawdź, jak prawidłowo przechowywać dokumenty.

24 lipca 2020

Podatki i sprawozdawczość

Czy pomogą mi Państwo wybrać numer PKD?

PKD, czyli Polska Klasyfikacja Działalności, jest to podział rodzajów działalności gospodarczych, wykonywanych przez podmioty gospodarcze działające na rynku. Gdzie można znaleźć wyszukiwarkę kodów PKD? Odpowiedź w w artykule!

24 lipca 2020

Księgi i rejestry podatkowe

VAT od paliwa na samochód osobowy wynajęty z wypożyczalni

Odliczenie VAT od wydatków na paliwo dla samochodu osobowego z wypożyczalni jest możliwe na takich samych zasadach, jak od wydatków związanych z samochodem firmowym o przeznaczeniu mieszanym.

24 lipca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów