Księgowość
Jak zaksięgować różnice kursowe przy sprzedaży?
Różnice kursowe wynikają z zastosowania odmiennych kursów przeliczeniowych waluty. W celu ich prawidłowego zaksięgowania należy najpierw ustalić ich wysokość. Dowiedz się, w jaki sposób zaksięgować w systemie różnice kursowe przy sprzedaży!
12 kwietnia 2022
Jak zaksięgować zakup środka trwałego, gdy nie ma się dokumentu zakupu?
Jak zaksięgować zakup środka trwałego gdy brakuje dokumentu zakupu? Należy wtedy dodać go bezpośrednio do ewidencji środków trwałych wyceniając go zgodnie z cenami rynkowymi. Sprawdź jak wprowadzić środek trwały do ewidencji środków trwałych.
1 stycznia 2021
Czy można dodawać inne formy płatności niż te, które są w systemie?
Lista form płatności jest stała. Użytkownik może jednak umieścić inną formę płatności na wystawionej fakturze. Służy do tego zakładka OPIS. Dowiedz się, jakie są dostępne formy płatności w systemie oraz w jaki sposób dodać płatność do faktury.
4 czerwca 2021
Czy każda faktura sprzedaży wystawiona w systemie jest uwzględniana w deklaracji VAT?
W związku z wejściem obowiązku comiesięcznego wysyłania pliku JPK VAT każda faktura sprzedaży wystawiona w systemie wfirma.pl ujmowane są w rejestrze sprzedaży VAT, a tym samym w deklaracji VAT oraz wspomnianym pliku JPK VAT. Dowiedz się więcej!
1 stycznia 2021
Prywatny kredyt a zakup komputera na firmę
Jeżeli kredyt jest przeznaczony na sfinansowanie zakupu środka trwałego lub działalność firmy to prowizja i odsetki stanowią koszt, nawet jeśli jest to kredyt prywatny. Zobacz, jak zaksięgować wydatki związane z kredytem na zakup komputera na firmę.
21 lutego 2022
Czy zamortyzowany samochód mam ponownie dodać do ewidencji w systemie?
Zastanawiasz się jak wprowadzić do systemu samochód, który został już zamortyzowany? Istotne znaczenie ma data wpisana w polu data wprowadzenia pojazdu do środków trwałych. Dowiedz się, jak poprawnie wprowadzić do systemu wfirma zamortyzowany samochód.
1 stycznia 2021
Jak zaksięgować raty kredytu samochodowego wprowadzonego do środków trwałych?
Sama rata kredytu samochodu używanego w działalności nie stanowi kosztów uzyskania przychodu. Do kosztów przedsiębiorca może jednak zaliczyć odsetki. Sprawdź, w jaki sposób księgować w systemie raty kredytu samochodowego wprowadzonego do środków trwałych.
20 maja 2022
Jak udokumentować w systemie opłacenie zaliczki na podatek dochodowy?
W systemie zależy rozliczyć zapłacone zaliczki na podatek dochodowy. Do tego celu służy funkcja ROZLICZ, dzięki której zawarte są w systemie informacje o płatnościach podatkowych. Ważne, by w oknie dodawania płatności podać datę jej faktycznej zapłaty.
1 stycznia 2021
Prywatny samochód w środkach trwałych firmy
Przedsiębiorca ma prawo przekazać swój prywatny samochód na cele działalności gospodarczej. Sprawdź, jak wprowadzić pojazd do ewidencji środków trwałych. Czy wiesz jak wprowadzić prywatny samochód w środkach trwałych firmy? Przeczytaj w artykule pomocy!
1 stycznia 2021
Prywatny samochód ciężarowy a kilometrówka
Przedsiębiorca, który używa do celów prowadzenia działalności gospodarczej prywatny samochód ciężarowy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, nie musi prowadzić kilometrówki.
21 sierpnia 2021
Druczki do opłat podatków i ZUS
W systemie wFirma.pl możliwe jest wygenerowanie druczków opłat za składki ZUS oraz podatki. Możliwe jest też wygenerowanie druczków opłat z danymi wspólników w przypadku spółki. Zobacz jak generować w systemie wFirma.pl druczki do opłat podatków i ZUS.
7 lutego 2022
Przekazanie środka trwałego między firmami małżonków
Możliwe jest przekazywanie środka trwałego między firmami małżonków. Czy wiesz, jak należy taką transakcję przeprowadzić oraz rozliczyć? Sprawdź, jak powinno przebiegać przekazanie środka trwałego między firmami małżonków! Odpowiedź w artykule!
27 lipca 2021
Kiedy mogę odliczyć zaległe składki ZUS?
Opłacone składki ZUS uwzględniane są w zaliczce na podatek dochodowy w okresie,w którym faktycznie zostały zapłacone. Jak rozliczyć zaległe składki ZUS, które zostały zapłacone po terminie? Zobacz, jak ująć je w zaliczce na podatek dochodowy.
1 stycznia 2021
Jak zaksięgować zakup programu komputerowego?
Oprogramowanie użytkowe o wartości wyższej niż 10 tys. zł stanowić będzie wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji. Sprawdź jak wprowadzić do systemu fakturę za zakup oprogramowania o wartości przekraczającej kwotę 10 tys. zł.
1 stycznia 2021
Czy muszę składać zerowe deklaracje, a jeżeli tak to jakie?
W przypadku podatku dochodowego nie ma konieczności informowania US o zerowej zaliczce. Natomiast zerowe deklaracje należy złożyć w przypadku JPK V7 lub JPK V7K, który obowiązuje czynnych podatników VAT. Dowiedz się, jak złożyć zerową deklarację!
22 grudnia 2021