Księgowość
Jak wprowadzić prywatny samochód do środków trwałych firmy?
Przedsiębiorca może przekazać prywatny samochód osobowy lub ciężarowy do firmy. Wówczas należy dokonywać jego wprowadzenia do środków trwałych, co spowoduje ujęcie odpisów amortyzacyjnych w kosztach. Jak wprowadzić prywatny samochód do środków trwałych!
16 sierpnia 2022
Środek trwały w budowie - księgowanie
Środek trwały jest składnikiem majątku, który jest m.in. kompletny i zdatny do użytku. Jeżeli jest w fazie inwestycji stanowi tzw. środek trwały w budowie. Zobacz, jak dokonać prawidłowego księgowania środka trwałego w budowie w systemie.
4 kwietnia 2021
Ewidencja pojazdów
Dostępna w systemie ewidencja pojazdów prezentuje wszystkie wprowadzone do systemu samochody, wykorzystywane w prowadzonej działalności gospodarczej. Można z tego miejsca je dodawać, modyfikować lub usuwać. Dowiedz się, jak zarządzać ewidencją pojazdów.
1 stycznia 2021
Jednorazowa amortyzacja środka trwałego
W systemie istnieje możliwość sprawnego ujęcia składników majątku w ewidencji środków trwałych oraz zastosowanie jednorazowej amortyzacji po spełnieniu określonych warunków. Zobacz, jak wygląda jednorazowa amortyzacja środka trwałego w systemie wfirma.pl.
28 marca 2023
Wycofanie środka trwałego - w jaki sposób
Przedsiębiorca ma możliwość wycofania środka trwałego z działalności gospodarczej. Księgowanie reszty odpisów amortyzacyjnych zależy od powodu wycofania środka trwałego. Zobacz, jak przebiega wycofanie środka trwałego w systemie wfirma.pl.
5 lutego 2022
Ulga na działalność badawczo-rozwojową w KPiR
W systemie istnieje możliwość uwzględnienia ulgi na działalność badawczo-rozwojową. Poniesione koszty należy wyodrębniać w księdze przychodów i rozchodów poprzez odpowiedni wpis. Sprawdź, jak ulga na działalność badawczo-rozwojową powinna być ujęta w KPiR
15 stycznia 2022
Księgowanie faktury korygującej wydatek
W przypadku zmiany transakcji np. zwrotu towaru czy też błędu na fakturze pierwotnej sprzedawca wystawia nabywcy fakturę korygującą. W systemie możliwe jest księgowanie faktury korygującej wydatek, która zostanie powiązana z fakturą pierwotną.
26 czerwca 2023
Nota korygująca - jak wystawić?
Użytkownik ma możliwość wystawienia noty korygującej bezpośrednio z systemu, zawierając wszystkie niezbędne elementy. Funkcja wystawiania noty korygującej została udostępniona w pakiecie Księgowość online lub Księgowość online + magazyn.
5 grudnia 2022
Metoda kasowa w wydatkach
Faktury zakupu od małego podatnika rozliczającego się metodą kasową zostaną automatycznie ujęte w rejestrze zakupu VAT w dacie faktycznej zapłaty. Sprawdź, jak zaksięgować fakturę od małego podatnika, na której znajduje się adnotacja "metoda kasowa".
1 listopada 2021
Odczytywanie faktur przesyłanych mailem - jak przebiega?
Dostarczanie faktur do nabywców często odbywa się w formie elektronicznej, gdzie po dokonanym zakupie sprzedawcy decydują się na przesłanie wystawionej faktury na adres e-mail. Sprawdź, jak odbywa się odczytywanie faktur przesyłanych mailem w systemie!
1 stycznia 2021
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) u czynnego podatnika VAT
System umożliwia poprawne rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów poprzez zastosowanie odpowiedniego schematu księgowania. Pozwala również na przygotowania deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE w celu wykazania transakcji WNT.
7 października 2022
Import usług z Unii Europejskiej (Wewnątrzwspólnotowe nabycie usług)
System umożliwia poprawne rozliczenie wydatku związanego z importem usług z Unii Europejskiej, czyli wewnątrzwspólnotowego nabycia usług wraz z przygotowaniem deklaracji VAT-7 z ujęciem transakcji zagranicznych. Sprawdź, jak wprowadzić import usług z UE.
1 lutego 2022
Import usług spoza Unii Europejskiej u czynnego podatnika VAT
System umożliwia poprawne rozliczanie importu usług spoza UE oraz przygotowanie deklaracji VAT-7 z uwzględnieniem zagranicznej transakcji. Zobacz, za pomocą jakiego schematu księgowania należy wprowadzić import usług spoza Unii Europejskiej.
25 marca 2021
Uproszczony import towarów spoza Unii Europejskiej
System pozwala na rozliczenie importu towarów objętych procedurą uproszczoną z krajów nienależących do Unii Europejskiej. Uproszczony import towarów po spełnieniu wymogów, umożliwia rozliczenie podatku VAT w deklaracji zamiast w zgłoszeniu celnym.
24 maja 2022
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) u nievatowca
Podatnicy, którzy korzystają ze zwolnienia z VAT transakcje unijne rozliczają w szczególny sposób. Mają obowiązek złożenia informacji VAT UE oraz deklaracji VAT-8. Dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów u nievatowca!
16 grudnia 2021